Egyetemi fejlesztések



Új kötet a duális mérnökképzésről

Dr. Mészáros Attila szerkesztésében megjelent a Duális mérnökképzés megvalósítása Magyarországon című kötet, amelyben a legkiválóbb szakemberek gondolatai olvashatók a hazai felsőoktatás fejlesztésének irányairól. A kötet kiadója az Universitas-Győr Nonprofit Kft.

A duális képzés fő jellemzője, hogy kettéválik az elméleti és gyakorlati felkészítés – olvasható a könyvben. Az elméletet a felsőoktatási intézményben szerzik meg a hallgatók, a gyakorlatot pedig a termelő vállalatnál, cégnél, vállalkozásnál töltik az egyetemisták. A győri Széchenyi István Egyetem másfél éve vezette be a duális képzést, elsősorban az Audi Hungaria Motor Kft. szakember-utánpótlási igényeire alapozva, azóta azonban az Audin kívül egyre több cég vesz részt a programban. A Széchenyi-egyetem mellett a Kecskeméti Főiskolán is megindult a duális képzés, itt a Mercedes-gyár volt az, amely igényként fogalmazta meg a duális képzést.

A tanulmánykötetet szerzőként jegyzi: dr. Jósvai János, dr. Kovács Miklós, dr. Lakatos István, dr. Mészáros Attila, dr. Nagy Tamás, dr. Nyéki Lajos és dr. Palkovics László. A lektor: dr. habil Szretykó György volt.

Az Universitas-Győr Nonprofit Kft. a könyvet a TÁMOP-projekt keretében jelentette meg, amely a Practing tapasztalataira épülő duális mérnökképzést valósítja meg részben német nyelven, járműmérnöki szakon a győri Széchenyi István Egyetemen, a Kecskeméti Főiskola közreműködésével.

– A tanulmánykötet konkrétan bemutatja a duális képzést, az elmúlt években megvalósult ez irányú fejlesztéseket és a további előrelépés érdekében számos ajánlást tesz – mondta el a kötetről dr. Mészáros Attila szerkesztő, aki szerint a duális mérnökképzés fejlesztése a jelen és a következő időszak egyik kiemelt területe az egyetemen.

 

Forrás: Győr Plusz közéleti hetilap / IV. évfolyam 6. szám